top of page

Herkese merhaba!  

Biz Berk ve Aslıhan. Lisede  birbirimizden habersiz atıldığımız profesyonel turizm hayatına   2017'den beri birlikte devam ediyoruz​.   Turizm bizim için hem iş hem de hobi!   Bir Ev İki   Turizmci   ismi tam da buradan ortaya çıktı. :)

Üniversite yıllarımız    hem    okulda dersler hem de iş olarak geçti. Meslek turizm olunca ne kadar deneyim okadar bilgi demek aslında.

Berk; üniversiteyi    İstanbul'da yerel bir acentede İstanbul içi turlar, ardından da uluslararası bir acentede yurt dışına turlar organize ederek  geçirdi. Bu turlarda aynı zamanda rehber de olduğu için bol bol geziyordu :) 

Aslı ise; Eskişehir'de geçirdiği üniversite hayatında 1 kez Work &Travel ile Amerika'ya, 1 kez    Erasmus ile İsveç'e    ve 1 kez de değişim programı ile Almanya'ya gitmişti.

 

Tabi üniversite zamanımızda yurt dışına çıkmak şimdiki döneme göre daha rahat ve kolay olduğundan cazip geliyordu. Birlikte olmaya başladığımız 2017'den bu yana da     çok    fazla aksatmış olduğumuz yurt içi turizmine de ağırlık vermeye başladık :)

Özel sektörde çalışmanın vermiş olduğu zorlukları göz önüne aldığımızda en ufak bir zaman diliminde dahi bir yerlere gitmenin planlarını yapıyoruz. Yeri gelmişken de söylemenin tam zamanı bence. En nefret ettiğimiz şey de bu planları gerçekleştirememek veya ertelemek zorunda kalmak.. Ah özel sektör ah... :)

Bir ev iki turizmcinin başlangıç hikayesi de böyle işte. Deneyimlerimizi, hikayelerimizi, bilgilerimizi paylaşmak için çıktık bu yola. 

Paylaştıkça büyüyoruz.. :)

 

Berk & Aslıhan

birevikiturizmci.jpg
bottom of page