top of page
  • Yazarın fotoğrafıbirevikiturizmci

Futbol Sever Herkesin Hayali; Camp Nou!

Güncelleme tarihi: 17 Eyl 2022

Asıl adı Estadio Del Camp Nou olan ama çoğu kişinin Camp Nou olarak bildiği Avrupa'nın en büyük stadyumundayız! ( 99 Bin Kişi )

Malum dünyada en popüler sporların belkide başında futbol gelmekte. İnsanların sadece maç izlemek için bile bırakın şehri, ülke değiştirdiği muazzam bir tutku! Benim de çok küçüklüğümden beri oynadığım menejerlik oyunlarından ( CM, FM ), kadrosunda bulundurduğu yıldızlarından da dolayı hevesle maçlarını takip ettiğim bir kulüp. Yıllar geçtikçe de taraftarlıktan ziyade hayranlığa dönüşmeye başladığını fark etmiştim. En büyük hayalin ne diye sorduklarında bu harika stadyumu, Camp Nou'yu görebilmek diyordum.#MesQueUnClub yani ’’bir kulüpten daha fazlası...’’ @fcbarcelona ‘nın bu mottosu o kadar doğru ki! Bu kulüp formasını giymiş yıldızlarından, stadyumu Nou Camp’tan, kazandığı sayısız kupadan, attığı gollerden çok daha fazlası! Hepsi bir araya geldiğinde ortaya çıkan koskoca bir dünya 🌍
Barcelona maç günlerinin olmadığı zamanlarda turlarla Camp Nou'un gezilmesine olanak sağlıyor. Müzeler bölümünden başlayan organizasyon, stadyum koridorlarına, soyunma odalarına, yedek kulübesine ve tribünlere kadar devam ediyor. Tur sırasında bol bol fotoğraf çekme şansınızda olacak. Sadece belli bir noktada ( futbol takımı ve şampiyonlar ligi kupası ile ) resim çekilmek isterseniz belirli bir ücret karşılığında bu karelere sahip olabiliyorsunuz.Camp Nou'ya Nasıl Gidilir ?


Stadyum şehir merkezine çok yakın olmasından dolayı metro ile 20 dakikada Camp Nou'ya ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Barcelona Havalimanı Camp Nou'ya 15 Km uzaklıkta olduğu için taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.


Ayrıca size nacizane tavsiyemiz bu turu planlarken mutlaka sabah yola koyulmalısınız. Öğleden sonra çok fazlasıyla kalabalık oluyor.

Barcelona şehir turumuzda burada! Haydi orayı da gezelim!

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page